wtorek, 26 lutego 2019

Tęczowy Kraków: lokalne polityki i rozwiązania równościowe


Czy Kraków powinien zajmować się kwestiami antydyskryminacyjnymi w kontekście społeczności LGBT? Czy w urzędzie miasta są ujawnieni pracownicy i pracowniczki? Jakie kompetencje ma lokalny Pełnomocnik/-czka ds. równego traktowania i czy potrzebujemy takiego stanowiska w krakowskim magistracie? Dlaczego warto wspierać równość i różnorodność i jak to zrobić na poziomie samorządu?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o tym, że samorząd ma narzędzia i możliwości, by na poziomie lokalnym wspierać dyskryminowane mniejszości i organizacje działające na rzecz równości i różnorodności. Coraz więcej miast widzi w tym wspieraniu wartość i implementuje do miejskich polityk programy i strategie, poruszające te kwestie. Jak to wygląda w Krakowie i dlaczego nie wygląda? Czy oprócz zapowiadanej w ostatnim czasie walki z mową nienawiści powinniśmy zwrócić uwagę na bardziej zdecydowane działania?

5 marca zapraszamy do udziału w konferencji, podczas której porozmawiamy z samorządowcami, urzędnikami i urzędniczkami, także z innych miast, o tym, jak Kraków może być jeszcze bardziej otwartym i przyjaznym, także dla społeczności LGBT, miastem.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje rejestracja. W celu rejestracji na konferencję prosimy o uzupełnienie poniższego formularza: https://goo.gl/forms/Rsv3jKpTAXyDBVfh1

Konferencja jest organizowana przez radną Nina Gabryś oraz Stowarzyszenie Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz